Pożar składowiska tworzyw sztucznych

12 kwietnia 2018 r. o godz. 18.19 SKKP w Oświęcimiu otrzymało zgłoszenie o pożarze składowiska tworzyw sztucznych w Oświęcimiu przy ul. Kolbego. Do zdarzenia zadysponowano zastępy JRG w Oświęcimiu, JRG w Wadowicach  oraz najbliższych OSP.

Ratownicy PSP stwierdzili duży pożar na składowisku, zagrożone są dwa sąsiednie budynki oraz jeden znajdujący się na terenie placu składowego. Kierujący działaniem ratowniczym wezwał dodatkowe siły i środki. Na miejsce pożaru zadysponowano grupę operacyjną Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu. Kierowanie działaniami przejął bryg. Piotr Filipek, komendant powiatowy PSP w Oświęcimiu.

Pożar szybko rozprzestrzeniał się na terenie placu składowego, objął również budynek handlowy sąsiedniej hurtowni budowlanej oraz trawy i zarośla poza terenem przemysłowym. Pożar opanowano przy pomocy prądów piany gaśniczej. Prowadzono również działania w obronie budynków oraz gaszenie palących się elementów obiektów, trawy i drzew przy pomocy prądów wody.

Działania 88 strażaków trwały ponad 5 godzin. W akcji uczestniczyły zastępy ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu oraz komend PSP w Oświęcimiu, Chrzanowie, Wadowicach i Krakowa.