XV Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym.

W dniach 11-12 czerwca br. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu rozegrane zostały XV Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym. Tutejsza komenda po raz trzeci była gospodarzem zawodów. W pierwszym dniu rywalizacji na obiektach PSP rozgrywane były 2 konkurencje: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni oraz pożarniczy tor przeszkód 100 m. Drugi dzień to zmagania na stadionie MOSiR w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 4×100 m z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe.
W zawodach udział wzięło 19 reprezentacji wszystkich komend powiatowych/miejskich województwa małopolskiego oraz Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. W sumie 201 strażaków uczestniczyło w zmaganiach.
W ogólnej klasyfikacji osiągnięto następujące wyniki:
1 miejsce – Komenda Miejska PSP w Krakowie,
2 miejsce – Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie,
3 miejsce – Komenda miejska PSP w Tarnowie.
Reprezentacja gospodarzy – Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu uplasowała się na 10 miejscu.
Celem zawodów w sporcie pożarniczym jest podniesienie poziomu sprawności fizycznej strażaków, zmobilizowanie do intensywnego szkolenia w zakresie sportu pożarniczego zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, a także popularyzowanie zagadnień ochrony przeciwpożarowej wśród społeczeństwa.