Uroczysta zmiana służby – pożegnanie asp. sztab. Marka Kurzaka.

W dniu 1 kwietnia br. odbyła się uroczysta zmiana służby w związku z przejściem na emeryturę asp. sztab. Marka Kurzaka – Kierownika Sekcji ds. Kwatermistrzowsko-Technicznych Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu. W uroczystości wzięli udział, pośród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, m.in. bryg. Piotr Filipek – Komendant Powiatowy PSP w Oświęcimiu, st. bryg. w st. spocz. Tadeusz Spyra – poprzedni Komendant Powiatowy PSP  oraz ks. Mł. bryg. Władysław Kulig – Kapelan Małopolskich Strażaków.

Bryg. Piotr Filipek w wystąpieniu podkreślał zasługi oraz nieocenioną wiedzę, doświadczenie oraz zaangażowanie w codziennej służbie odchodzącego funkcjonariusza.

Marek Kurzak swoją służbę rozpoczął w 1992 roku w ówczesnej Komendzie Rejonowej PSP na stanowisku stażysty. Po kilku latach zdobywania doświadczenia, m.in. ukończeniu Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, został mianowany na stanowisko kierownika sekcji.

Podczas służby uhonorowany wieloma medalami i odznaczeniami, m.in. Medalem za Długoletnią Służbę przyznawanym przez Prezydenta RP, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Nagrodami Komendanta Głównego PSP.

Życzymy wiele zdrowia i częstych kontaktów z kolegami i koleżankami z Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu.