Uroczysta zmiana służby – pożegnanie asp. sztab. Jarosława Stachera.

W dniu 29 września w KP PSP w Oświęcimiu odbyła się uroczysta zmiana służby w związku z przejściem na emeryturę dowódcy zmiany asp. sztab. Jarosława Stachery. W trakcie uroczystości, w obecności najbliższej rodziny, Jarek po raz ostatni jako funkcjonariusz, uczestniczył w ceremoniale służbowym. Komendant Powiatowy PSP bryg. Piotr Filipek podkreślał ważną role pełnioną przez odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne asp. Stachery.

Jarosław Stachera swoją służbę rozpoczął w grudniu 1992 roku jako stażysta. Po kilku latach szkoleń i zdobywaniu kolejnych stanowisk, jako absolwent Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, z dniem 1 lipca 1999 roku został mianowany na dowódcę zmiany. Służbę tę pełnił przez ponad 16 lat. W tym czasie wychował pokolenie ratowników. Jako dowódca wielokrotnie dowodził największymi działaniami ratowniczymi na terenie powiatu oświęcimskiego.

Podczas służby odznaczony m.in. Medalem za Długoletnią Służbę od Prezydenta RP, resortowymi odznaczeniami za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej, medalami za zasługi dla pożarnictwa.

Życzymy zdrowia i dużo szczęścia. Zapraszamy do częstych odwiedzin koleżanek i kolegów.