Uroczysta zmiana służby – pożegnania asp. sztab. Sławomira Smolca

W dniu 1 lutego br. odbyła się uroczysta zmiana służby w związku z przejściem na emeryturę asp. sztab. Sławomira Smolca – Dyżurnego Operacyjnego Powiatu Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu. W uroczystości wzięli udział, pośród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, m.in. bryg. Piotr Filipek – Komendant Powiatowy PSP w Oświęcimiu, st. bryg. w st. spocz. Tadeusz Spyra – poprzedni Komendant Powiatowy PSP, bryg. Henryk Jurecki – Zastępca Komendanta Powiatowego. 

Bryg. Piotr Filipek w wystąpieniu podkreślał zasługi oraz nieocenioną wiedzę, doświadczenie, opanowanie oraz zaangażowanie w codziennej służbie odchodzącego funkcjonariusza.

Sławomir Smolec swoją służbę rozpoczął w grudniu 1992 roku w ówczesnej Komendzie Rejonowej PSP na stanowisku stażysty. Po kilku latach zdobywania doświadczenia, m.in. ukończeniu Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, został mianowany na stanowisko Dyżurnego Operacyjnego Powiatu.

Podczas służby uhonorowany wieloma medalami i odznaczeniami, m.in. Medalem za Długoletnią Służbę przyznawanym przez Prezydenta RP, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Medalem za Zasługi w Zwalczaniu Powodzi oraz Nagrodami Komendanta Głównego PSP.

Życzenia wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i częstych wizyt w tutejszej jednostce.