Premier Beata Szydło na obchodach 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jawiszowicach

Bycie strażakiem to olbrzymia służba. Nie ma tak wielkich słów, by podziękować za ratowanie życia” – powiedziała premier Beata Szydło na obchodach 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jawiszowicach

W opinii szefowej rządu jawiszowicka straż pożarna jest nie tylko jedną z najprężniej działających w województwie małopolskim, ale też jednostką profesjonalną, niezwykle dobrze przygotowaną do swoich działań. „To jest wasze dzieło – dzieło strażaków z Jawiszowic i całej społeczności” – powiedziała szefowa rządu podczas uroczystości składając podziękowania strażakom za ich działalność i służbę.

Premier podkreśliła rolę jaką odgrywa ochotnicza straż pożarna, nie tylko w niesieniu pomocy, bez względu na okoliczności i w trudnych momentach – kiedy potrzebują jej ludzie. Dodała, że nie bez przyczyny strażacy cieszą się największym zaufaniem społecznym i  uznaniem wśród obywateli.

To wielka służba i nie ma odpowiednich słów, by za nią podziękować. To zawołanie, które przyjmują wstępując do straży pożarnej, że mają zawsze służyć innym, powoduje, że jest to służba szczególna” – mówiła.

W uroczystości udział wzięli m.in.: premier RP – Beata Szydło, wojewoda małopolski – Piotr Ćwik, małopolski komendant wojewódzki PSP – nadbrygadier Stanisław Nowak oraz komendant powiatowy PSP w Oświęcimiu – bryg. Piotr Filipek.

 

Galeria zdjęć: http://oswiecim112.pl/95-lecie-osp-jawiszowice-udzialem-pani-premier-zdjecia/